O nás

Počátky

Firma KARAO vznikla v roce 1992 ve Vlašimi. Po mnohaletých zkušenostech s amatérskou výrobou lodí, surfových plováků a součástí pro automobily jsem se zaměřil na vývoj a výrobu sklolaminátových dílů a celků na zakázku. K nápadu vyrobit vodovzdorné dveře do běžných plechových zárubní mě inspiroval stav sprch a záchodů ve výrobních provozech a sportovních zařízeních. 

Certifikace

Výrobní technologii jsem v roce 2001 dotáhl až ke schválení užitného vzoru a průmyslového vzoru, oba patří do druhé a třetí skupiny patentového řízení.

Plná výroba

Od roku 2000 sklolaminátové dveře KARAO vyplňují mezeru v trhu. Žádný další výrobce v České republice nenabízí sklolaminátové hygienické, vodovzdorné, hladké a pevné dveře do normalizovaných plechových zárubní.

Výroba i distribuce dveří KARAO je postavena na minimalizaci nákladů tak, aby konkurence i zákazníci mohli zjistit, že levněji v této kvalitě sklolaminát vyrobit a prodat nelze. Vlastní výrobu zajišťují kooperující dílny pro ruční výrobu sklolaminátu. Distribuci zajišťujeme po špatných zkušenostech s dopravními společnostmi vlastní dopravou či osobním převzetím.

Spokojený klient, nejlepší reklama

Jsme společně firmou, spoléhající se na kladné reference od klientů, kteří naše dveře používají. Klademe důraz na vysokou kvalitu každého kusu dveřního křídla, osobní přístup při specifikaci i realizaci zakázky považujeme za jeden ze základních pilířů spolupráce. Věříme, že stále platí: spokojený zákazník je nejlepší reklamou.

Dveře do světa

Vedle Dveří do domů je mou další zájmovou oblastí hledání základních souvislostí lidské existence, takové Dveře do světa. Na stránkách nejsmeovce.cz nabízím jiný pohledy na dějiny lidstva a na chápání fyzikálních sil. 
Součástí stránek je i návrh dohadovacího a hlasovacího systému pro optimalizaci osobní odpovědnosti a morálních hodnot každého z nás – KARAODYN

Jan Koňas
majitel, ředitel, jednatel, dopravce i uklizeč(ka) firmy Jan Koňas – KARAO.