O firmě

Firma KARAO vznikla v roce 1992 ve Vlašimi. Po mnohaletých zkušenostech s amatérskou výrobou lodí, surfových plováků a součástí pro automobily jsem se zaměřil na vývoj a výrobu sklolaminátových dílů a celků na zakázku.

V letech 1993 — 2002 jsme pro karosárnu KOV Velim upravovali a vyráběli sklolaminátové díly na nákladní automobily, prováděli sklolaminátové nástavby a přestavby aut.  V oblasti chladírenských vestaveb do malých i středních automobilů spolupracujeme v současnosti s firmou FD servis Praha, s.r.o, která zakázky organizuje.

Od roku 2000 mám patentovanou technologii výroby plastových — sklolaminátových dveří, které vyplňují mezeru v trhu. Žádný další výrobce nenabízí hygienické, vodovzdorné, hladké a pružné dveře do normalizovaných zárubní.

Pro rekonstrukce potravinářských provozů, lázní, hotelů a nemocnic tak není nutné bourat původní zárubně. Pro rodinné domy pak lze naše dveře využít jako vnitřní nebo vchodové, ale i pro vjezd do garáže.

Výroba i distribuce dveří KARAO je postavena na minimalizaci nákladů tak, aby konkurence i zákazníci mohli zjistit, že levněji v této kvalitě sklolaminát vyrobit a prodat nelze. Model ABAKA je v nabídce dveří obdobou Porsche mezi automobily, má svou exkluzivitu i svého zákazníka. Do technických a potravinářských provozů lze navolit vhodné barevné i funkční provedení.  Dekor dřeva je ukrytý pod průhlednou vrstvou polyesterové pryskyřice.

„Dveře do domů“
Vlastní výrobu dveří  ABAKA (od „60“ do „225“ šířky včetně vchodových) zajišťují kooperující dílny pro ruční výrobu sklolaminátu. Jsme společně firmou, spoléhající se na kladné reference od investorů, kteří naše dveře používají. Stále platí, že spokojený zákazník je nejlepší reklamou.

"Dveře do světa"
pak představuje existence obecně prospěšné společnosti „KARAO o.p.s.“, kde nabízím návrhy dohadovacího a hlasovacího systému pro optimalizaci osobní odpovědnosti a morálních hodnot každého z nás. Hlasovací nástroje jsou po dopracování použitelné na libovolné úrovni řízení - v obci či firmě.

Jan Koňas, majitel a jednatel firmy KARAO